Zabawki, które wyciszają i relaksują dziecko - Babyono

Zabawki, które wyciszają i relaksują dziecko


Dziecko, tak jak każdy człowiek, miewa swoje gorsze dni i zły nastrój. Stres towarzyszy maluchom tak samo jak dorosłym, dlatego warto zadbać o to, aby w jego otoczeniu pojawiały się rzeczy, które będą go relaksować i wyciszać. Jakie zabawki wybrać, aby spełniały właśnie taką funkcję? Poniżej znajdziesz nasze propozycje, które zawsze się sprawdzają.

Karuzele nad łóżeczko – czy warto?

Karuzele nad łóżeczko to jedne z najbardziej popularnych zabawek wyciszających, które pomagają wielu rodzicom w momentach kryzysu. Nie tylko uspokajają, ale także usypiają pociechy. Możesz wybierać spośród wielu rodzajów, dlatego z pewnością znajdziesz taki, który spodoba się Twojemu dziecku. Jeśli Twój maluch żywo reaguje, np. na samoloty i lubi patrzeć w niebo, wybierz karuzelkę do łóżeczka  z pozytywką Planes. Istotne są także dźwięki dobiegające z zabawki. Muszą one przyciągać brzdąca i uspokajać. Czasami zdarza się, że dzieci nie lubią pewnych melodyjek dobiegających z karuzel i wtedy zabawka przynosi efekt zupełnie odwrotny od oczekiwanego. Warto więc dokładnie sprawdzać reakcję malucha nie tylko na powieszone elementy, ale także na dźwięki.

Ponadczasowe przytulanki

Niezawodną zabawką uspokajającą są oczywiście przytulanki. Warto sprawić dziecku kilka misiów, lalek szmacianek czy innych pluszaków, spośród których brzdąc wybierze tego ulubionego. Często zdarza się, że wybór dziecka pada na najbardziej niepozorną propozycję, której rodzice nie rozumieją. Zdanie opiekunów nie ma jednak znaczenia, ponieważ to pociecha ma stworzyć pewną relację ze swoją przytulanką i traktować ją jak najlepszego przyjaciela. Większość maluchów ma takiego pluszaka i zabiera go ze sobą wszędzie. Co ciekawe, wielokrotnie samo pokazanie ukochanego misia okazuje się jednym z niewielu sposobów na uspokojenie malucha, w momencie wzburzenia. W przypadku przytulanek możesz postawić także na nowoczesność – dobrym przykładem jest przytulanka-projektor Hugo. Wielofunkcyjna zabawka może pełnić także funkcję lampki nocnej czy pozytywki, dzięki wgranym melodiom. Przyjemna aparycja i zastosowane rozwiązania sprawią, że Hugo stanie się najlepszym przyjacielem Twojej pociechy!

Zabawki do wózka – idealne na spacerach

Kolejna propozycja to zawieszki do wózka, które umieszcza się na przedniej barierce. Ich funkcja jest bardzo podobna do tej spełnianej przez karuzele, czyli mają one zabawiać dziecko, gdy to siedzi w wózku. Różnicą jest natomiast fakt, że melodia karuzelki i jednostajny ruch mają doprowadzić dziecko do zaśnięcia. W przypadku zabawek do wózka rodzicom zależy raczej na pochłonięciu uwagi. Warto więc wybrać taką, która zaktywizuje malucha i zajmie go na dłużej. Zawieszka do wózka i fotelika SKINNY MATES to jedna z opcji. Jest to urocza spirala z krówką i liskiem, która oplątuje się wokół barierki i zaskakuje dziecko różnymi gadżetami. Są to m.in. szeleszczące elementy, gryzaki, grzechotki, piszczek, a także kolorowe tasiemki. Odwrócenie uwagi malucha od tego co go złości, jest często jedynym skutecznym sposobem. Dlatego posiadanie takiej zawieszki jest bardzo przydatne.

Mobilny przyjaciel każdego rodzica – zabawka z wibracją

Ostatnia opcja to zabawki z wibracją, które są połączeniem pluszaka, interaktywnej zabawki do wózka i karuzelki. Tego typu propozycje są świetnym rozwiązaniem, ponieważ są mobilne. Dzięki temu można zabrać je ze sobą wszędzie – na spacer, do rodziny, na imprezę, a nawet do sklepu czy autobusu. Zazwyczaj mają także klips, którym można przypiąć go w wózku czy nad kołyską. Ich fenomen polega na tym, że aparycją przypominają typowe pluszaki, np. zabawka dla dzieci z wibracją OWL SOFIA ma postać sówki, ale mają one w zanadrzu coś więcej. Z jakiegoś powodu maluchy bardzo lubią wszelkie wibrujące przedmioty, a możliwość samodzielnego wywołania takiego zjawiska, daje im mnóstwo radości. Dlatego, jeśli potrzebujesz czegoś, co zajmie uwagę Twojego brzdąca albo szukasz pomysłu na prezent, to z pewnością taki element będzie strzałem w dziesiątkę.

Nie zapominaj o potrzebach swojego dziecka. Zapewnij mu zabawki, które nie tylko rozwiną jego umiejętności, ale także go uspokoją.