Wakacyjna wyprawka dla małego podróżnika - Babyono

Wakacyjna wyprawka dla małego podróżnika


Wakacyjna wyprawka dla małego podróżnika. To musisz mieć w bagażu, aby ”wyjazd” malucha był udany


Czasy, gdy gorączkowo poszukiwaliśmy kogoś, kto zechce przejąć opiekę nad maluchem, gdy my będziemy wygrzewać się na piaszczystych plażach albo spacerować wzdłuż brzegów przepięknych jezior, powoli przechodzą do historii. Coraz więcej rodziców, zamiast prosić o pomoc dziadków lub nianię, decyduje się na urlop w towarzystwie najmłodszego domownika.

Do wczasów z bardzo małym dzieckiem trzeba się oczywiście przygotować. Rzecz nie tylko w wyborze kwatery, która zapewni maluchowi rozmaite udogodnienia, czy środka transportu, w którym smacznie prześpi prawie całą podróż. Przed samym wyjazdem zasadniczą sprawą pozostaje skompletowanie bagażu – podręcznej torby, w której znajdą się wszystkie przybory gwarantujące, że dłuższa wyprawa nie będzie dla nas drogą przez mękę.


Niezbędnik w podróży

Co musi znaleźć się w bagażu, aby malutki podróżnik miał zapewniony komfort, a jego rodzice byli przygotowani na różne ”’niespodzianki” ze strony maluszka? Oczywiście dla dziecka w okresie niemowlęcym absolutnym must have podczas urlopowych wojaży są pieluszki. W dostępnej pod ręką torbie muszą się znaleźć przynajmniej 4 sztuki.

W podróży idealnie sprawdzą się na przykład pieluszki muślinowe . Muślin to dwuwarstwowa tetra zawierająca 100 proc. bawełny. Ten materiał wyróżnia się niezwykłą miękkością w dotyku oraz przewiewnością, tym samym zapobiegając nadmiernemu poceniu się szkraba – wiadomo przecież, że odczuwane na skórze gorąco w połączeniu ze słonecznym skwarem mogą doprowadzić malucha do niezadowolenia i głośnego płaczu.

Są pieluszki, siłą rzeczy potrzebne więc będą akcesoria, które pozwolą wygodnie i higieniczne przewijać małego pasażera, dlatego warto zabrać w podróż min. podkłady do przewijania .

Przydatność podkładów wynika nie tylko z faktu, że dzięki ich folii zewnętrznej maluch nie zabrudzi siebie czy swoich ubranek w czasie przewijania. Każdy rodzic z pewnością doceni ten materiał, gdy na własne oczy przekona się, jak skutecznie pochłania on wilgoć i likwiduje nieprzyjemne zapachy. Te zbawienne dla rodzicielskiego nosa właściwości to efekt obecności chłonnych jak gąbka superabsorbentów.

Ze zużytymi pieluchami, po przygodach z przewijaniem na podkładzie, coś trzeba jednak zrobić. Dlatego nie zaszkodzi mieć pod ręką pachnących woreczków , których wielkość będzie na tyle duża, że pomieści pieluszki we wszystkich rozmiarach. Taki sposób przechowywania pozwoli uniknąć kontaktu z przykrą wonią do czasu, aż będziemy mogli wyrzucić je do kosza tudzież wyprać, jeśli służą do wielokrotnego użytku.

Co jeszcze?

Nie zaszkodzi spakować… łóżeczka turystycznego . Zaraz, a co z wygodą? Dobre łóżeczko do podróży to takie, które da się łatwo złożyć oraz posiada torbę transportową, a po demontażu zajmuje mało przestrzeni, dzięki czemu przenoszenie go z miejsca na miejsce nie stanowi żadnego problemu. Niezależnie, czy to krótki wypad na działkę, czy dłuższa wyprawa, ważne, by mogło ono posłużyć jako kojec w ciągu dnia.

Latem rodzic musi koniecznie zatroszczyć się o ochronę maluszka przed słońcem. Zabrać więc trzeba krem ochronny z filtrem UV przeznaczony dla niemowląt, a także krem przeciw odparzeniom, jeśli maleństwo ma tak wrażliwą skórę, że jej podrażnienia to dla niego niestety chleb powszedni.

Skoro mowa o letniej aurze… nawet jeśli synoptycy zapowiadają same upalne dni, to warto być zawsze przygotowanym na różne scenariusze, gdyż jak powszechnie wiadomo, pagoda bywa niezwykle kapryśna. Dlatego oprócz lekkich ubranek należy spakować również cieplejszy kombinezon i grubszą czapeczkę. Na miejscu przyda się kocyk i dodatkowe ubranko na wypadek, gdyby nagle się ochłodziło.

W wyprawce małego podróżnika powinny się jeszcze znaleźć takie rzeczy jak 2 pary śpioszków, chusteczki nawilżane, przegotowana woda w butelce w termoopakowaniu , łyżeczka do karmienia, 2 smoczki, śliniak apaszka , a także syrop lub czopki działające przeciwgorączkowo i przeciwbólowo. I oczywiście ”gadżety rozrywkowe”, czyli grzechotki i gryzaczki oraz ukochane maskotki.

Wyprawka zaplanowana, teraz nie pozostaje nam nic innego, jak jedynie ruszać w podróż, a następnie czerpać przyjemność ze wspólnie spędzonych chwil!

Zapraszamy na Mamadu.pl
http://mamadu.pl/131645,niezbednik-dla-najmlodszego-podroznika-to-musisz-miec-w-bagazu-aby-wyjazd-malucha-byl-udany?ticket=268efa9fb87c80b1440dbf2adf0c882e