Wakacje 2021 - jakie akcesoria warto zabrać, gdy podróżujemy z dzieckiem - Babyono

Wakacje 2021 – jakie akcesoria warto zabrać, gdy podróżujemy z dzieckiem


Wakacyjny wyjazd z dzieckiem wymaga znacznie lepszego przygotowania niż jakakolwiek podróż, w której biorą udział tylko dorośli. Niezależnie, czy wyjeżdżasz na kilka dni za miasto, czy też na miesiąc zagranicę, musisz przygotować się na każdą ewentualność. Jakieakcesoria przydają się na każdej wycieczce?

Kocyki i pieluszki – must have w każdej podróży

Na początku warto przygotować sobie absolutne niezbędniki każdego podróżującego malucha. Po pierwsze kocyk. To szczególnie ważne, jeśli środkiem transportu jest samolot lub pociąg, ponieważ zwykle włączona jest tam klimatyzacja. Warto postawić na kocyki bambusowe, ponieważ potrafią one dostosowywać się do temperatury otoczenia. Gdy spada – grzeją, a gdy rośnie – delikatnie chłodzą. Dobrze jest mieć ze sobą także zestaw pieluszek, np. muślinowych. Wykorzystać je można na wiele różnych sposobów. Można nimi przykryć malucha, zasłonić rażące słońce, czy zwilżyć je wodą, dzięki czemu posłużą za mokre chusteczki.

Okrycie kąpielowe – idealne na plażę i przy kąpieli

Wyjeżdżając z maluchem, warto zaopatrzyć się także w ręczniki z kapturkiem, najlepiej w więcej niż jedną sztukę, jeśli przebywać będziesz w miejscu, gdzie jest basen, jezioro czy morze. Takie ręczniki idealnie sprawdzają się nie tylko po kąpieli, ale także właśnie na zewnątrz. Ze względu na wbudowany kaptur nie ma obawy, że dziecko wróci do domu z bolącym uchem.

Jak przygotować się do karmienia dziecka w podróży?

Podróżując z dzieckiem, musisz także przygotować się na wszelkie kwestie związane z jego karmieniem. Jeśli Twoja pociecha karmiona jest piersią lub mlekiem modyfikowanym, warto zabrać ze sobą zapasową butelkę, a także pojemniki do przechowywania pokarmu, oraz podgrzewacz do butelek. Jeżeli jednak maluch zaczyna jeść już stałe pokarmy, warto mieć zawsze w plecaku bidon wypełniony wodą oraz łyżeczkę, która pozwoli mu zjeść w komfortowych warunkach posiłek, niezależnie od tego, gdzie akurat będziecie się znajdować.

Ulubione zabawki to podstawa!

Jakakolwiek podróż z maluchem nie może odbyć się bez jego ulubionych zabawek. Niezależnie, czy lecisz samolotem, jedziesz samochodem, czy jako środek transportu wybierasz pociąg, musisz mieć ze sobą choćby kilka rzeczy, które zajmą malucha. Najlepiej sprawdzają się książeczki tradycyjne i książeczki sensoryczne. Są niewielkich rozmiarów, więc nie nadwyrężają bagażu, a pozwalają zainteresować malucha na długi czas. Dobrze sprawdzają się też wszystkie maskotki czy zabawki z wibracją. Jeśli jedziesz samochodem, możesz zabrać karuzelę i dopiąć ją do fotelika. Może ona pomóc Ci podczas procesu zasypiania dziecka. Jeżeli chodzi o zabawki, które przydają się już w trakcie wyjazdu, to warto mieć ze sobą matę edukacyjną, którą można rozłożyć dosłownie wszędzie – w pokoju, na plaży czy w parku. W przypadku wyjazdów nad morze, jezioro czy do miejsc z basenem, rewelacyjnie sprawdzają się także wszystkie zabawki kąpielowe, które można bez problemu wrzucić do wody.

Torba lub plecak dla mamy, który zapewni komfort

Wszystkie wymienione przez nas powyżej rzeczy są niezwykle przydatne, jednak warto zastanowić się, gdzie je wszystkie spakować! Wybierz idealną torbę lub plecak dla mamy, który znacznie ułatwi Ci codzienne funkcjonowanie. Czym wyróżnia się takie perfekcyjnie dobrane akcesorium? Przede wszystkim musi mieć dużo przegródek. Ułatwi Ci to organizację, która to z kolei sprawi, że łatwiej będzie Ci znaleźć potrzebne rzeczy nawet w ekstremalnych sytuacjach. Taki model to np. Best time ever! lub Space. Zadbaj także, aby uchwyty torby czy plecaka były solidne. Nie ma nic gorszego niż oberwane ucho podczas wycieczki. Ważne jest także, aby wybrany model był komfortowy w noszeniu, ponieważ będziesz z nim podróżować długie godziny. Zaopatrz się we wszystkie niezbędne akcesoria, a wakacje z dzieckiem będą czystą przyjemnością!