Projektory dla Dzieci, Gwiazdek - sklep

Projektor dla dzieci Babyono

Projektor dla dzieci

Projektor dla dzieci - zabawka ułatwiająca usypianie dziecka

Projektory dla dzieci są niezwykle popularne wśród rodziców, gdyż pozwalają maluszkom oswoić się z ciemnością, wyciszyć i usnąć. Ich wybór jest obecnie olbrzymi, więc przy zakupie warto zwrócić uwagę na funkcjonalność, wygląd i możliwości tej wyjątkowej zabawki.

Czym jest projektor?

Projektor dla dzieci jest niezwykle funkcjonalną zabawką, która może przypominać lampkę nocną lub przyjaznego pluszaka. Zamontowane w nim funkcje mają za zadanie stworzyć bezpieczną atmosferę i ułatwić dziecku zaśnięcie. Do najpopularniejszych projektorów należy projektor gwiazdek, którego łagodne, uspokajające światło tworzy na ścianie lub suficie gwiazdki. Poza gwiazdkami dostępne są również inne obrazki, np. chmurki, serduszka, ruchome fale morskie, tęcze, itp. Niekiedy projektor jest również lampką emitującą łagodne światło oraz pozytywką. Dzięki tym funkcjom pokój dziecięcy nabiera bajkowego charakteru, stając się przyjaznym i bezpiecznym azylem, w którym można wypracować rytuał układania dziecka do snu.

Najważniejsza funkcja projektora

Projektor dla dzieci ma za zadanie przede wszystkim sprawić, by miejsce, gdzie przebywa dziecko stało się przyjazne i bezpieczne. Projektor gwiazdek, który sprawia, że ściana lub sufit zamieniają się w rozgwieżdżone niebo stwarza iście magiczną atmosferę. Wyświetlane obrazy skupiają uwagę maluszka i uspokajają je. Do tego dochodzą również wmontowane w urządzenie pozytywki. Odtwarzają one najpopularniejsze melodie i kołysanki, kojące dźwięki natury, a nawet bicie serca mamy. To wszystko pomaga rodzicowi przy układaniu dziecka w łóżeczku, natomiast dziecku ułatwia wyciszenie się i zaśnięcie. Projektor ma ponadto regulator czasowy i nie trzeba pilnować czasu. Wyłącza się automatycznie.

Projektor można stosować już w pierwszych dniach życia dziecka. Z początku będzie on pełnił rolę nocnej lampki, dzięki której mama nie musi zapalać światła, by nakarmić maluszka. Później przykładowy projektor gwiazdek stanie się atrakcyjną zabawką, która zwróci uwagę dziecka i stanie się gwarantem bezpieczeństwa i oazą spokoju.

Rodzaje projektorów

Obecnie na rynku jest ogromny wybór projektorów o różnych kształtach i dostępnych funkcjach. Te, które przypominają zabawki – przytulanki, mają najczęściej zdejmowane pluszowe powłoki, by można je było wyprać w pralce. Inne zawiesza się nad łóżeczkiem dziecka, stawia na stoliku lub nocnej szafce albo mocuje na brzegu łóżeczka. Wszystkie są wykonane z bezpiecznych, antyalergicznych materiałów o wysokiej jakości. Zamontowane w nich mechanizmy najczęściej zasilane są przez baterie i mają automatyczne wyłączniki czasowe.

Projektor dla dzieci jest idealnym zakupem, jeżeli pragnie się stworzyć dziecku bezpieczną, przytulną atmosferę w pokoju i zapewnić mu spokojny, głęboki sen. Dzięki łagodnemu światłu, emitowanym obrazom oraz kojącej muzyce maluszek powoli oswaja się z ciemnością i znacznie łatwiej zasypia. Gdy dziecko nieco podrośnie, projektor stanie się lampką, dzięki której łatwiej będzie mu samodzielnie usnąć.