Karuzele do łóżeczka dla Dzieci, małe karuzelki - Babyono

Karuzelki do łóżeczka Babyono

Karuzelki do łóżeczka

Karuzela nad łóżeczko

Karuzela nad łóżeczko to jedno z tych akcesoriów, które nie jest niezbędne, jednak rodzice, którzy postanowili w nie zainwestować, nie wyobrażają sobie bez niego życia. Kręcące się niewielkie zabawki w połączeniu z cichą i spokojną muzyczką uspokajają niemowlę, odprężają je i pomagają mu zasnąć. Karuzele mogą być i najczęściej montowane są już od pierwszych dni życia dziecka, zostają z nim nawet do pierwszego roku życia. Sprawdzą się również nad wózkiem, wanienką, czy łóżeczkiem podróżnym.

Prawidłowy i zdrowy sen z karuzelą nad łóżeczkiem

W pierwszych tygodniach życia dziecka karuzela do łóżeczka stanowić będzie wyłącznie ozdobę, ponieważ noworodek nie jest w stanie dostrzec wiszącej zabawki a nadmiar bodźców w postaci melodii i świateł może być przeszkodą w zasypianiu. Dlatego najlepszym czasem na zainstalowanie karuzeli jest drugi lub trzeci miesiąc życia, kiedy maluch zaczyna dostrzegać kształty, kolory a delikatna muzyka koi i usypia. Ponadto dziecko zasypiając i budząc się z widokiem na znajomą mu zabawkę, czuje się bezpiecznie i pewnie, a także uczy się dostrzegać swoje otoczenie i oswaja się z nim. Maluch po przebudzeniu może przez dłuższy czas przyglądać się karuzeli i dopiero po chwili dać znać rodzicom, że już nie śpi. Karuzela do łóżeczka sprawia, że bobas jest spokojniejszy. Przyjemna i cicha melodyjka ma za zadanie także stłumić odgłosy z zewnątrz.

Subtelne bodźce

W czasie pierwszych miesięcy życia dziecka każdy nowy bodziec ma wpływ na jego prawidłowy rozwój. Karuzela nad łóżeczko dzięki połączeniom kolorów, ruchu, światła i melodii wpływa pozytywnie na rozwój wzrokowo-słuchowy niemowlęcia. Należy rozważnie dobierać i dostosowywać karuzelę e do wieku dziecka. Dla najmłodszych idealne będą proste karuzele z minimalną ilością elementów. Zbyt rozbudowane produkty mogą doprowadzić do przestymulowania i co za tym idzie do rozdrażnienia malucha, czyli skutku zupełnie odwrotnego od zamierzonego. Dopiero kształtujący się układ nerwowy nie powinien być narażany na zbyt duże stężenie bodźców. Ponadto należy pamiętać o tym, że im młodsze dziecko tym powinno wybierać się mniej kolorów jednak bardziej kontrastujących. Karuzela nad łóżeczko dla starszego dziecka powinna z kolei posiadać jak najwięcej różnorodnych kolorów.

Wybór najlepszej karuzeli

W ofercie naszego sklepu znalazły się karuzele dostosowane do wieku i rozwoju dziecka, które różnią się między sobą ilością elementów, kolorami i przedstawianymi postaciami. Wszystkie napędzane są mechanizmem ręcznym, dzięki czemu rodzice nie muszą pamiętać o tym, by je wyłączać. Kolorowe postaci pozytywnie wpływają na nastrój dziecka i na jego percepcję wzrokową. Warto pamiętać, że karuzela do łóżeczka jest bardzo łatwa w montażu i demontażu. Nie ma konieczności przyklejania, czy wiercenia, ponieważ lekka konstrukcja jest przymocowywana bezpośrednio do ramy łóżka za pomocą delikatnej śruby.