Grzechotki dla Niemowlaka i Dziecka - sklep

Grzechotki Babyono

Grzechotki

Grzechotki dla niemowlaka - kiedy kupić?

Grzechotki dla niemowlaka to jedne z pierwszych zabawek. Dzięki wielu kolorom i rodzajom dostępnym w naszej ofercie, z pewnością każdy rodzic znajdzie coś w sam raz dla swojej pociechy. Zastanawiasz się, jaką wybrać? A może nie wiesz, dlaczego warto ją kupić? Podpowiadamy!

Odpowiednie dobranie zabawki do wieku

Wybierając grzechotki dla niemowlaka, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na wiek, dla którego są przeznaczone poszczególne modele, ponieważ w zależności od etapu rozwoju, dziecko ma różne potrzeby, które uwzględniają producenci.

Nie wszystkie grzechotki mają taką samą budowę. Produkty dla dzieci poniżej 6 miesięcy są bardzo kolorowe i jaskrawe, mają różnorodną fakturę i delikatniejszy dźwięk, ponieważ dziecko w tym wieku nie przepada za hałasem. Powyżej pierwszego roku życia grzechotki powinny wydawać więcej dźwięku i mieć łatwiejszą dotrzymania konstrukcję.

Należy pamiętać, aby regularnie kontrolować, czy grzechotki dla niemowlaka nie mają oznak zużycia, jeśli tak, należy je wymienić na nowe. Pamiętaj, aby od czasu do czasu je umyć w wodzie z dodatkiem delikatnego płynu, albo wyprać w pralce.

Zalety grzechotek dla dzieci

Grzechotki ćwiczą umiejętności motoryczne małych dzieci, dzięki czemu poprawiają ich zręczność. W wieku od 9 do 12 miesięcy niemowlęta ząbkują i żeby złagodzić ból i swędzenie wsadzają do buzi ćwiczą i rozwijają i zabawki.

Oprócz tego, grzechotki dla niemowlaka wspomagają jego rozwój, a zwłaszcza umiejętność śledzenia poruszającego się przedmiotu i koncentrację. Dzięki tej niepozornej zabawce, za pomocą środków poznawczych, fizycznych, sensorycznych i komunikacyjnych ćwiczymy również mózg dziecka.

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając grzechotki dla niemowlaka?

Powinniśmy przede wszystkim pamiętać o tym, aby dokładnie sprawdzić, czy akcesoria spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że w pewnym momencie dziecko zacznie wkładać je do buzi. W naszej ofercie znajdziesz tylko takie grzechotki dla niemowlaka, które spełniają wszystkie wymagania i są polecane przez rodziców.

Małe dzieci szybko się nudzą, dlatego wybierając grzechotkę, należy zwrócić uwagę na to, czy jest interesująca. Co to oznacza? Zobaczmy czy ma różne kształty i dodatkowe elementy, którymi można się pobawić. Ważna jest również kolorystyka i różnorodność faktur. Im więcej się dzieje, tym lepiej.

Dlaczego powinno się kupować grzechotki dla niemowlaka?

Grzechotki dla niemowlaka uczą obserwacji, koordynacji i poprawiają zmysł wzroku. Uczą trzymania, potrząsania i przekładania z jednej do drugiej rączki. Dzięki ruchomym elementom dziecko rozwija motorykę, a za sprawą różnych dodatków takich jak paski z rzepem (służące do przyczepiania zabawki do nadgarstków lub kostek), zabawka pomaga poznać części ciała i kontrolować dźwięk. Dzięki różnym aktywnościom, na przykład umieszczeniu grzechotki przed buzią dziecka w chwili, gdy leży na brzuchu, zachęcamy malucha do podniesienia głowy, a nawet do podążania za zabawką czołgania się i raczkowania.