Klipsy i zawieszki do smoczka - Babyono

Zawieszki do smoczka Babyono

Zawieszki do smoczka

Zawieszki do smoczka dla dziecka

Smoczek to jeden z najważniejszych gadżetów, które kupujemy nowo narodzonemu dziecku. Wiele z nich przyzwyczaja się do niego na dobre kilka lat, pośród których nie chce się z nim rozstawać. Każdy rodzic wie, że zgubienie smoczka wcale nie jest trudne -wystarczy chwila nieuwagi podczas spaceru. Warto zabezpieczyć się przed takim zdarzeniem -pomoże w tym specjalna zawieszka do smoczka.

Zawieszka do smoczka - warto z niej korzystać

Zgubienie smoczka podczas spaceru czy też zabaw to jedna z niemiłych przygód, jaka może spotkać maluszka. Poszukiwanie zguby, następnie jej czyszczenie, a nawet wyparzanie smoczka zajmuje czas i niepokoi dziecko. Rozwiązaniem tego problemu są zawieszki do smoczka. Klips do smoczka to rozwiązanie bardzo praktyczne, ponieważ jego użycie pozwala zniwelować ryzyko zgubienia ulubionego przedmiotu naszej pociechy. Za pomocą specjalnej zawieszki smoczek jest mocowany do ubranka malucha, dzięki czemu jest on pod stałą kontrolą.

Zawieszki oraz klipsy do smoczka - jak działają?

Znajdujące się na rynku zawieszki do smoczka to nic innego, jak proste ozdoby, które pomagają zabezpieczyć smoczek przed kontaktem z podłożem lub zagubieniem. Taka zawieszka przypinana jest z dwóch stron -na jednej znajduje się smoczek, a druga mocowana jest do ubranka. Nawet jeśli dziecko wypuści go z rączek, dalej będzie on przymocowany do ubranka.

Dodatkowym elementem takiego zestawu jest klips do smoczka. Jego konstrukcja powoduje, że dziecko nie ma szans na samodzielne odpięcie, a jednocześnie jest skutecznie chronione przed ewentualnym skaleczeniem. Taka zawieszka oraz klips wykonane są z materiałów, które są przyjazne dla najmłodszych użytkowników. Nic więc dziwnego, że to bardzo popularny gadżet, z którego korzysta coraz większa liczba rodziców.

Bezpieczna zawieszka dla niemowlaka

Dzieci w wieku niemowlęcym bardzo chętnie poznają świat przy pomocy dotyku czy też gryzienia. W tym okresie zaczynają się pojawiać pierwsze ząbki, które dodatkowe zachęcają je do tego, by pozwać wiele rzeczy za pomocą buzi -to naturalny odruch, którego nie powinniśmy im zabraniać. Wręcz przeciwnie, powinniśmy zapewnić im możliwie najlepsze środowisko do takiego poznawania świata -warto więc dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiedniego materiału, z którego wykonane są klips oraz zawieszka do smoczka.

Najczęściej stosuje się silikon, który posiada specjalne atesty bezpieczeństwa i jest przeznaczony do użytkowania przez dzieci. To bardzo ważne, ponieważ większość maluchów, oprócz gryzienia samego smoczka, chętnie przygryza również samą zawieszkę. To właśnie dlatego specjalny klips do smoczka nie ma ostrych krawędzi, którymi dziecko mogłoby się skaleczyć. To bardzo ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa niemowlaka -nie warto tego bagatelizować.