Pojemniki na smoczek - sklep

Pojemniki na smoczki Babyono

Pojemniki na smoczki

Pojemniki na smoczki - jak wybrać smoczek i zachować jego higienę?

Naturalna potrzeba ssania w pierwszych miesiącach życia działa niezależnie od woli dziecka. Dzięki niej może pobierać pokarm, a gdy jest zmęczone i rozdrażnione, ten odruch pomaga mu się zrelaksować oraz wyciszyć, a w efekcie usnąć. Bardzo ważne jest to, aby szczególnie dbać o higienę smoczka, ponieważ każde zetknięcie z bakteriami może przynieść niepożądane skutki, zwłaszcza w momencie, gdy układ odpornościowy dopiero się wykształca. Warto od razu zakupić pojemniki na smoczek, które nie tylko pozwolą na łatwe przechowywanie, ale również na zabranie ze sobą drugiego egzemplarza, który przyda się, gdy pierwszy upadnie na podłogę, a nie w pobliżu nie będzie odpowiedniego miejsca do umycia lub wyparzenia.

Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą smoczków dostępnych w naszym asortymencie, ich zalet oraz porad dotyczących ich pielęgnacji.

Jakie są zalety smoczków?

Największą zaletą smoczka jest pomoc w uspokojeniu się oraz ćwiczeniu odruchu ssania. Dzięki takiemu treningowi dziecku będzie łatwiej pobierać pokarm z piersi matki. Jeśli dziecko ma z tym problem, powinniśmy wybrać model anatomiczny, który budową przypomina sutek. Dzięki procesowi ssania dziecko również rozwija mowę, dlatego tak ważne jest zwrócenie uwagi na ten naturalny odruch.

Materiał smoczka

W naszej ofercie dostępne są dwa rodzaje smoczków. Pierwszy z nich jest wykonany z naturalnego, żółtawego lateksu, a drugi z syntetycznego, przezroczystego silikonu. Lateksowy jest miękki i elastyczny, ma charakterystyczny smak, ale jest mniej trwały niż jego zamiennik. Z biegiem czasu traci sprężystość i odbarwia się, a nawet zwiększa swoją objętość. Druga propozycja, pomimo że jest syntetyczna, ma neutralny smak i zapach oraz nie ulega zniszczeniu pod wpływem słońca. Natomiast jest bardziej odporna na przegryzienie. Oba rodzaje smoczków mają swoje wady i zalety, dlatego ciężko jest jednogłośnie stwierdzić, który z nich jest lepszy. Przy wyborze smoczków z naszej oferty warto zdecydować się na oba rodzaje i sprawdzić, który bardziej spełni oczekiwania dziecka.

Jak zachować higienę?

Kluczowym elementem jest higiena smoczka. Przed każdym podaniem należy go umyć specjalnym preparatem i wyparzyć. Pojemniki na smoczek zdecydowanie ułatwiają codzienne przestrzeganie czystości i przechowywanie. Pamiętajmy również, aby co półtora miesiąca wymieniać smoczek.

Na co uważać, wybierając smoczek i pojemnik?

Wybierając smoczek, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na wiek, jaki jest zalecany na opakowaniu oraz atesty i certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo (między innymi pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka lub Centrum Zdrowia Dziecka). W naszej ofercie prezentujemy tylko produkty najwyższej jakości.

W okresie ząbkowania należy unikać wszelkich ozdób w środku, które po przegryzieniu mogłyby zostać połknięte. Pojemniki na smoczek powinniśmy wybrać takie, które mają dobre zamknięcie i pasują wielkością. Sprawdź naszą ofertę i wybierz idealny smoczek i pojemnik dla swojej pociechy!