Pieluszki Muślinowe dla Dzieci - sklep

Pieluszki muślinowe Babyono

Pieluszki muślinowe

Pieluszki muślinowe

Delikatna skóra dziecka zasługuje na wszystko, co najlepsze. Muślinowe pieluszki są obowiązkowym elementem wyprawki noworodka, sprawdzają się podczas karmienia piersią, po kąpieli, jako lekki kocyk. Przez niektórych rodziców są używane jako alternatywa dla jednorazowych pampersów. Są ekologiczne, przyjazne dla środowiska i w pełni bezpieczne dla maluszka.

Muślin i jego właściwości

Pieluszki nie bez powodu produkowane są z muślinu. Jest to materiał niezwykle miękki, przewiewny, oddychający o luźnym splocie. Przez to, że splot ten jest charakterystyczny, czyli ma kwadratową strukturę, muślin bywa mylony z tetrą, która kiedyś używana była do produkcji pieluszek. Muślin tkany jest z naturalnych materiałów takich jak bawełna i bambus w różnych proporcjach. Jego najbardziej charakterystyczna cecha dotyczy miękkości, włókna w czasie produkcji poddawane są zmiękczeniom, w technologii pre-washed, która sprawia, że materiał wygląda na spulchniony. Pieluszki muślinowe z czasem nie tracą swoich właściwości, nawet po wielu praniach. Do najważniejszych zalet tego materiału, poza wspomnianą miękkością, jest naturalność pochodzenia i łatwość pielęgnacji. Pieluszki powstałe z połączenia dwóch naturalnie występujących w przyrodzie materiałów można prać w wysokiej temperaturze, bez obaw o skurczenie materiału, zmechacenie czy rozciągnięcie.

Zastosowanie muślinowych pieluszek

Dzisiaj najwygodniejszym rozwiązaniem jest korzystanie z gotowych, jednorazowych pieluszek, które po zużyciu lądują w koszu. Mimo to wiele kobiet decyduje się używać pieluszek muślinowych w zastępstwie do tych jednorazowych. Pieluszki sprawdzają się w tej roli bardzo dobrze, są chłonne, przewiewne, nie podrażniają skóry dziecka, nie powodują wysypkę ani innych chorób, a do tego są ekologiczne. Wymagają jednak bardzo dokładnego prania w wysokiej temperaturze, co znoszą bardzo dobrze. Pieluszki muślinowe są bardzo często wykorzystywane jako chusty podczas karmienia piersią, maluszek może się naniej położyć, a jeśli coś się uleje, wyląduje właśnie na niej. Sprawdzają się także podczas letnich spacerów, można je używać w zastępstwie kocyków. Są dużo bardziej przewiewne, więc można ich używać podczas upałów, czy bardzo gorących dni, jako ochrona przed ostrym słońcem i silniejszymi podmuchami wiatru. Pieluszki bywają także wykorzystywane jako osłonki na wózek, czy chusty do przenoszenia dzieci. Niemowlęta mogą być także nimi otulane tuż po kąpieli.

Ekologiczne pieluszki

Pieluszki muślinowe często są również wykorzystywane jako podkłady do przewijania, czy kocyki do siedzenia i zabawy, idealnie zastępując produkty jednorazowego użytku. Delikatny, lekki i przyjemny materiał, który doskonale się spiera, pozwala na bardzo szerokie zastosowanie. Warto zastępować nimi jednorazowe produkty. Ekologiczne podejście do macierzyństwa uczy także dzieci bardziej świadomej postawy.