Kocyki bambusowe / z mikrofibry - sklep

Kocyki bambusowe Babyono

Kocyki bambusowe

Kocyk bambusowy to wybór doskonały

Każda mama wie, że mięciutki i przyjemny w dotyku kocyk jest rzeczą niezbędną dla maluszka. Pełni zazwyczaj wiele funkcji: służy do okrycia w łóżeczku, jest doskonałym sposobem na otulenie podczas spacerów, a niekiedy staje się przytulanką, z którą dziecko nie chce się rozstawać i do której przytula się, gdy jest np. zmęczone. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego kocyka; najlepiej takiego, który będzie spełniał najważniejsze kryteria. Taki kocyk musi być przede wszystkim wykonany z naturalnego materiału, zapewniać pełen komfort, być miękki i przyjemny w dotyku, a jednocześnie niezbyt gruby. Niezwykle ważne są również właściwości termoregulacyjne oraz antyalergiczne.

 

Właściwości kocyków bambusowych

Wybór kocyków jest bardzo duży, jednak kocyki bambusowe spełniają wszystkie kryteria. Będzie to więc idealny wybór. Kocyki są wykonane z delikatnej, niezwykle mięciutkiej przędzy bambusowej o najwyższej jakości. Dzięki temu można ich używać już przy noworodkach. Trzeba podkreślić, że nie są to zwykłe kocyki. Bambus posiada bowiem szereg pozytywnych właściwości, które zapewnią maluszkowi poczucie ciepła, komfortu i bezpieczeństwa. Co je wyróżnia?

Kocyk bambusowy jest bardzo miękki i niezwykle przyjemny w dotyku. Dzięki temu doskonale otula maluszka, zapewniając mu wygodę i pełen komfort. Jest wykonany z bardzo miękkiej, naturalnej przędzy bambusowej, która nie podrażnia nawet bardzo wrażliwej i delikatnej skóry. Bardzo ważnymi zaletami tego materiału są jego właściwości antyalergiczne i antybakteryjne, które zapewnią dziecku bezpieczeństwo. Kocyk ma ponadto zdolność termoregulacji. Zapewnia to nie tylko utrzymanie temperatury ciała dziecka w odpowiednim stopniu, ale także jego regulację. Dzięki tej unikatowej właściwości kocyk delikatnie chłodzi latem, a ogrzewa w chłodne dni. Unika się w ten sposób niebezpiecznego przegrzania maluszka i niezależnie od pory roku zapewnia się mu komfort i bezpieczeństwo.

Kocyk doskonale pochłania wszystkie niepożądane zapachy i odprowadza nadmiar wilgoci. To sprawia, że są doskonałe do otulenia maluszka nawet tuż po kąpieli, kiedy skóra pozostaje jeszcze wilgotna. Wyjątkową właściwością przędzy bambusowej jest jeszcze ochrona przed promieniowaniem UV.

 

Wykorzystanie kocyków bambusowych

Kocyk bambusowy jest w pełni naturalny, cienki i przyjemny w dotyku. Doskonale otula maluszka w łóżeczku tak, by zapewnić mu przyjemne i mięciutkie okrycie oraz odpowiednią temperaturę. Podczas spacerów w wózku zapobiega ewentualnemu przegrzaniu, gdyż dzięki termoregulacji dostosuje się do aktualnej pogody. Odprowadza nadmiar wilgoci i chroni przed niebezpiecznym promieniowaniem UV.

Może być także wykorzystany podczas jazdy samochodem, by zapewnić maluszkowi komfort w foteliku samochodowym. Tego typu kocyk z pewnością stanie się niezastąpionym przyjacielem mamy oraz dziecka. Modny, elegancki, o unikatowym wyglądzie, różnorodności kolorów oraz wyjątkowych właściwości zadowoli każdą mamę. Maluszek doceni zaś jego miękkość oraz przytulność.