Smoczki antykolkowe do butelek - sklep

Smoczki antykolkowe do butelek Babyono

Smoczki antykolkowe do butelek

Karmienie dziecka wyłącznie smoczkami antykolkowymi

Małe dzieci mają naturalnie rozwiniętą potrzebę ssania. Nawet te, które początkowo wydają się jeść spokojnie, bądź mają problem z właściwym ssaniem z każdym dniem, z każdym karmieniem doskonalą swe umiejętności jedzenia. Bez względu na fakt czy dzieciątko karmione jest naturalnie, czy przy użyciu butelki, warto już w momencie zakupu wyprawki dla noworodka, zastanowić się nad wyborem właściwej butelki do karmienia i picia oraz odpowiedniego smoczka.

Dlaczego noworodkom dokuczają kolki, jak ją zdiagnozować?

Kolka jest częstą dolegliwością maluszków między drugim (bądź trzecim) tygodniem a trzecim miesiącem życia. Przyczyn kolki u niemowląt może być kilka. Jedną z nich jest zbyt łapczywe jedzenie. Dziecko jedząc dość szybko, łyka dużą ilość powietrza, co może wywoływać wzdęcia, gazy i tzw. kolki.

Od innych zaburzeń natury zaburzeń żołądkowo-jelitowych, czy po prostu płaczu dziecka kolkę wyróżnia:

  • Cykliczność występowania, zwykle o tej samej porze codziennie –najczęściej około wieczora,
  • Charakter płaczu –zwykle jest on ciągły, nieprzerwany (mimo zmiany pozycji dzieciątka),
  • Długość trwania ataku bólowego –przeważnie trwa stosunkowo długo od dwóch do trzech godzin,
  • Charakterystyczne dodatkowe zachowania -podkurczanie nóżek, zaciskanie piąstek czy też prężenie ciała.

Dziecku, które ma atak kolki może pomóc delikatny masaż okolic brzuszka (zgodnie z ruchem wskazówek zegara), kołysanie na rękach, czy też kąpiele w ciepłej wodzie, bądź herbatki ziołowe (najlepiej rumiankowe). Aby nie dopuścić do nawrotu problemów z brzuszkiem i przyspieszyć ustępowanie tej przykrej dolegliwości pomocne są specjalne butelki antykolkowei smoczki do butelek.

Smoczki antykolkowe do butelek ratunkiem na bóle brzuszka

Istotą działania smoczków (stworzonych by pomoc w walce z kolką u maluszków), jest wyrównanie ciśnień -wewnątrz butelki i na zewnątrz oraz zmniejszenie ilości powietrza połykanego przez niemowlę podczas karmienia. Stosowane są przy tym różne kształty, technologie odpowietrzania butelek. Jak pokazują badania WHO, pokarm matki najlepiej zaspokaja wszelkie potrzeby żywieniowe dziecka. Pół roku -to minimalny zalecany przez specjalistów okres, przez który warto karmić maluszka własnym mlekiem. Mamom, które z różnych przyczyn muszą wrócić do aktywności zawodowej w tym okresie, pomocne we właściwym żywieniu niemowląt, będą smoczki do butelek z system antykolkowym.

Właśnie wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom mam i ich pociech firma Babyono stworzyła unikalny zestaw smoczków antykolkowych z potrójnym system odpowietrzania, elastyczną konstrukcją, która imituje karmienie piersią.

Jak dobierać rodzaj smoczka do butelki?

Nasze smoczki mają anatomiczny kształt, co pozwala stworzyć dziecku możliwie najbardziej naturalny, znany sposób podawania pokarmu. Wyjątkowy kształt, miękkość smoczka oraz system spowalniania przepływu pokarmu sprawia, że dziecko praktycznie nie odczuwa różnicy w sposobie podawania płynów. Smoczki dostępne są w trzech podstawowych wielkościach przepływu: wolnym, średnim i szybkim oraz dodatkowym stworzonym specjalnie do podawania gęstych pokarmów. Wybór odpowiedniego rodzaju smoczka do butelki jest uzależniony od indywidualnego rozwoju maluszka oraz oczywiście gęstości pokarmu. Na pierwsze 3 miesiące życia idealnie sprawdzą się te oznaczone systemem 0M+ o wolnym przepływie.