Nożyczki i Cążki dla Niemowląt i Dzieci - sklep

Pielęgnacja paznokci Babyono

Pielęgnacja paznokci

Nożyczki i cążki do paznokci dla niemowląt

Obcinanie paznokci u niemowląt zazwyczaj sprawia rodzicom duże trudności i wywołuje niepokój. Często pada pytanie: W jaki sposób to zrobić? Dzieci kręcą się, a każdy niespodziewany ruch może spowodować nieszczęście: skaleczenie albo zranienie. Jest to jednak czynność niezbędna z uwagi na higienę maluszka. Malutkie i delikatne paznokcie wymagają szczególnej uwagi oraz przede wszystkim odpowiednio zaprojektowanych narzędzi, które będą bezpieczne i wygodne w użyciu. Standardowe nożyczki, jakich sami używamy, są w tym przypadku zbyt duże i za ostre. Stanowią przez to tylko zagrożenie dla dziecka. Koniecznością pozostaje zaopatrzenie się w odpowiednie narzędzia, które z pewnością ułatwią obcinanie paznokci i usuną zbędny niepokój.

Jak obcinać paznokcie u maluszka?

Przy obcinaniu paznokci u małych dzieci potrzebne są odpowiednie narzędzia, czyli specjalne nożyczki dla niemowląt albo odpowiednio zabezpieczone cążki. Samo obcinanie jest czynnością, która wymaga przede wszystkim spokoju, cierpliwości, skupienia, precyzji oraz zapewnienia odpowiednio miłej, bezpiecznej atmosfery. Małe dzieci są niebywale wyczulone na emocje rodziców, więc kiedy mama lub tata będą niespokojni lub zdenerwowani, maluszek od razu to odczuje i zacznie płakać lub opierać się wszystkim zabiegom. Dlatego tak ważna jest atmosfera spokoju. Paznokcie należy obcinać bardzo delikatnie i precyzyjnie, by nie urazić drobnych paluszków ani nie odciąć zbyt głęboko paznokcia. Na szczęście w tym wypadku przychodzą z pomocą specjalne narzędzia do pielęgnacji, które sprawiają, że obcinanie paznokci staje się znacznie łatwiejsze.

Zalety nożyczek i cążków dla niemowląt

Standardowe nożyczki nie nadają się do obcinania maleńkich paznokci niemowląt. Z pomocą przyszły tu firmy produkujące specjalne nożyczki dla niemowląt, które znacznie różnią się od tych zwyczajnych. Są bezpieczne i w pełni dostosowane dla drobnych paznokci maluszków. Nożyczki posiadają przede wszystkim zaokrąglone końce, które eliminują ryzyko skaleczenia. Dzięki specjalnym zabezpieczeniom nie ma możliwości zranienia dziecka nawet podczas jakiegoś niespodziewanego ruchu. Ponadto posiadają dostosowane, wyprofilowane uchwyty, które zapewniają pewne i łatwe ich trzymanie. Często przy obcinaniu paznokci u niemowląt sprawdzają się również cążki dla niemowląt, które są tak wyprofilowane, by zapewnić optymalne bezpieczeństwo i precyzyjne cięcie.

Nożyczki dla niemowląt można kupić pojedynczo lub w specjalnym zestawie pielęgnacyjnym. Jest to inwestycja, która sprawdza się zawsze. Narzędzia przeznaczone dla dzieci dają gwarancję bezpieczeństwa i eliminują niebezpieczeństwo nieumyślnego skaleczenia. Odpowiednie nożyczki i cążki dla niemowląt pomagają rodzicom przy pielęgnacji. Obcinanie paznokci staje się bezpieczne i pozbawione niepotrzebnego niepokoju. Zaokrąglony kształt nożyczek i odpowiednio wyprofilowane uchwyty zapobiegają przypadkowemu skaleczeniu dziecka, zaś rodzicom dają poczucie komfortu i pewność, że właściwie pielęgnują maluszka.