Pojemniki do przechowywania pokarmu - sklep

Woreczki i pojemniki do przechowywania pokarmu Babyono

Woreczki i pojemniki do przechowywania pokarmu

Woreczki na pokarm, w trosce o zdrowy rozwój maluszka

Karmienie dziecka piersią to wygoda i bezpieczeństwo dla mam, jak i ich dziecka. Dzięki stałemu składowi, mleko matki dostarcza dziecku wszystkich niezbędnych do prawidłowego rozwoju składników odżywczych. Dziecko z pokarmem matki otrzymuje dosłownie wszystko, zaspokajane są jego potrzeby w obszarze picia i pokarmu w 100%.

Jeszcze nie tak dawno okres karmienia piersią był praktycznie sprzężony z aktywnością zawodową mamy. W momencie, kiedy musiała wrócić do pracy, podawanie dziecku własnego mleka najpierw bywało ograniczane do godzin wieczornych, aż w końcu całkowicie mleko matki bywało zastępowane mlekiem modyfikowanym. Dzięki rozwojowi technologicznemu dziś mamy możliwość bezpiecznego przechowywania pokarmu, mrożenia go stosując woreczki na pokarm. Stosując je mamy możliwość powrotu do zwykłej aktywności zawodowej, bez konieczności odstawiania dziecka od piersi.

Czym kierować się przy wyborze woreczków do pokarmu?

Chcąc właściwie przechowywać pokarm, należy dopilnować odpowiedniego o jego przechowywania od samego początku -to jest od momentu ściągnięcia laktatorem mleka. Przede wszystkim należy zadbać o właściwe pojemniki, bądź woreczki do przechowywania pokarmu. Muszą one być sterylne, wykonane z bezpiecznych materiałów, które nie wchodzą w reakcję z otoczeniem i nie zmieniają smaku i właściwości mleka.

Dobrze jest, aby woreczki na pokarm, które zdecydujemy się użyć:

  • Były jednorazowego użytku,
  • Umożliwiały przechowywanie mleka w pozycji stojącej,
  • Umożliwiały łatwe porcjowanie pokarmu (miało podziałkę oraz szczelne, najlepiej strunowe zapięcie),
  • Pozwalały na opisanie daty i godziny pobrania mleka,
  • Były zbudowane wielowarstwowo, celem ochrony przed szkodliwym działaniem światła oraz przedostawaniem się zapachów z zewnątrz.

Czym wyróżniają się jakościowe woreczki do przechowywania pokarmu?

Wysokiej jakości woreczki na pokarm będą spełniały wspomniane wyżej cechy i co ważne wszelkie informacje -istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa stosowania, będą miały umieszczone w widocznym miejscu na opakowaniu. Bezpieczne, atestowane woreczki na pokarm, takie jak, chociażby sprzedawane w sklepie internetowym Babyono, są zbudowane z dwóch warstw. Zewnętrzna warstwa wykonana z tworzywa PET, odpornej na uderzenia i wilgoć oraz wewnętrznego materiału przeznaczonego do kontaktu z żywnością, bez bisfenolu A (BPA) oraz bez bisfenolu S (BPS).

Dlaczego bezpieczne materiały użyte do produkcji są ważne?

Na bezpieczeństwo i zdrowie maluszka mają wpływ używane do jego karmienia akcesoria typu butelki czy woreczki do przechowywania pokarmu. Obecnie niemal każde z nich wykonywane jest z nietłukących tworzyw sztucznych. Ważne jest, aby kupować je wyłącznie ze sprawdzonych źródeł. Jeśli nie ma na nich oznaczenia, iż wyprodukowano je z materiałów wolnych od BPA i BPS lepiej ich nie kupować. Badania naukowe potwierdzają, że substancje te po przedostaniu się do organizmu człowieka, wpływają na jego rozwój, a dokładniej na układ odpornościowy i nerwowy dziecka.