Podkłady poporodowe - sklep

Podkłady poporodowe Babyono

Podkłady poporodowe

Podkłady poporodowe

Czas połogu, trwający około sześciu tygodni po urodzeniu dziecka, to czas, w którym organizm kobiety regeneruje się i wraca do sił. Macica wraca do swoich rozmiarów sprzed ciąży, obkurcza się, co często wiąże się z dyskomfortem lub odczuwaniem nieprzyjemnych dolegliwości. Jest to zatem czas intensywnej opieki nie tylko nad noworodkiem, ale także nad mamą, która potrzebuje czasu na powrót do pełnej sprawności. Jednym z produktów, szczególnie potrzebnych w tym czasie, są podkłady poporodowe.

Higiena w czasie połogu

W czasie ciąży, porodu i połogu higiena jest bardzo istotna, ponieważ łatwo w tym czasie o infekcje. Podkłady poporodowe to nic innego jak dużo większe i bardziej chłonne podpaski, które stworzone zostały z myślą o ochronie kobiecego ciała tuż po porodzie. Podkłady wykonane są z delikatnego, oddychającego i niezwykle miękkiego materiału, który zamknięty został w karbowanej powłoczce. Powłoka ta zapobiega przywieraniu do ciała i co za tym idzie wszelkim podrażnieniom. Pomimo swych silnych właściwości chłonnych są bardzo cienkie i przez to dyskretne. To bardzo ważne, ponieważ wiele kobiet używa podkładów nawet przez kilka tygodni po opuszczeniu szpitala. Należy pamiętać o częstej zmianie podkładów, nawet co dwie, trzy godziny oraz częstym podmywaniu z użyciem żelów z apteki, które zabijają bakterie i zapobiegają powstawaniu chorób.

Wygoda i czystość dzięki podkładom poporodowym

Podkłady polecane są kobietom, które mają założone szwy, ponieważ wspomagają szybszą regenerację i chronią przed zahaczaniem o bieliznę. Delikatny i oddychający materiał zapewnia czystość i wysokie poczucie komfortu, którego nie dają zwykłe podpaski. Samoprzylepny pasek doskonale trzyma się bielizny i sprawia, że podkład nie przesuwa się, nie zwija i nie wystaje poza majtki. Podkłady mogą być używane na noc, nie powodując podrażnień i wspomagając regenerację krocza. Zastosowanie warstwy ochronnej dodatkowo zapobiega przed zabrudzeniami ubrań. Podkłady poporodowe powinny znaleźć się w szpitalnej wyprawce ciężarnej i towarzyszyć jej od pierwszych chwil po porodzie. Dzięki nim świeżo upieczona mama może cieszyć się z obecności swego dziecka w czystości i wygodzie.

Wybór najlepszych podkładów

Podkłady z powodzeniem mogą być łączone z bielizną jednorazową, a także wielorazową siateczkową. Wybór dobrych podkładów powinien przede wszystkim zakładać jak najwyższy komfort mamy. Warto postawić na cienkie i delikatne podkłady, charakteryzujące się miękkością i dyskrecją. Wszystkie oferowane w naszym sklepie produkty wykonane są z hipoalergicznych, oddychających materiałów niepowodujących podrażnień, które idealnie sprawdzają się w okresie połogu, a także już w czasie ciąży. Używanie podkładów jest wskazane przez lekarzy oraz mamy, które mają już okres połogu za sobą.