Majtki Poporodowe dla Mamy - sklep - Babyono

Majtki poporodowe Babyono

Majtki poporodowe

Majtki poporodowe —jak dobrać dobrą bieliznę?

Majtki poporodowe są bardzo ważne zarówno po naturalnym porodzie, jak i cesarskim cięciu. Należy w tym czasie bardzo zwracać uwagę na higienę okolic intymnych, tak aby wszelkie rany mogły się zagoić szybko i bez komplikacji. Specjalnie dobrana bielizna zapewni przewiew, stabilność podkładu poporodowego i maksymalny komfort. Dzięki temu przyspieszy proces gojenia i zminimalizuje ryzyko infekcji. W naszej ofercie znajdziesz bezpieczne i polecane majtki poporodowe, które zapewnią Ci maksymalny komfort w tych trudnych dniach.

Rodzaje majtek poporodowych

W naszym sklepie dostępne są dwa rodzaje majtek poporodowych: jedno-i wielorazowe. Modele jednorazowe są praktyczne, proste w obsłudze i trochę tańsze, ale należy je po każdym użyciu wyrzucić. Majtki poporodowe wielorazowe, pomimo że są droższe, sprawdzają się bardzo dobrze. Są wykonane z siateczkowego materiału o malutkich oczkach, które pozwalają ciału oddychać. Warto również wspomnieć, że są bardzo miękkie i wygodne. Najczęściej można się spotkać z modelami, które zostały wykonane z nylonu, bawełny lub bambusa. Niektóre majtki wielorazowe można prać w pralce, a inne -ręcznie. Istnieją również modele, które zostały stworzone z myślą o okresie po połogu —są bardziej elastyczne, wyszczuplające i uciskowe. Dzięki nim można optycznie przywrócić sylwetce dawny kształt. Jeśli zastanawiasz się jaką bieliznę założyć po cesarskim cięciu, musisz koniecznie zwrócić uwagę na to, aby model miał wysoki stan. Tutaj również pamiętaj, aby była przewiewna, ale najważniejsza jest gumka —musi być ponad miejscem cięcia.

Na co zwracać uwagę, wybierając majtki poporodowe?

Majtki poporodowe nie mogą obcierać, uciskać i podrażniać obolałych miejsc, zwłaszcza tych obok krocza i brzucha. Lepsze w procesie gojenia ran są majtki poporodowe wykonane z bawełny lub bambusa, ale ostateczny wybór materiału zależy od Twoich preferencji. Pamiętaj jednak, aby zwrócić uwagę na to, czy można je prać w pralce. Taka właściwość zdecydowanie ułatwi i tak wymagającą codzienność młodej mamy. Wybierając odpowiedni model pamiętaj, aby zrezygnować ze wszystkich ozdób, które mogą jedynie podrażniać obolałe miejsca. Dodatkowo najlepiej wybrać kolor czarny, na którym nie będzie widać ewentualnych plam. Pamiętaj również o tym, aby wybrać trochę większy rozmiar. Jednak nie kupuj dużo za dużego modelu, ponieważ zbyt luźne majtki poporodowe będą spadać i nie będą dobrze przytrzymywać podkładu. W naszej ofercie znajdziesz produkty najlepszych producentów, którym zaufało już mnóstwo młodych mam —z pewnością znajdziesz coś dla siebie! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego ido przeczytania opisów przy poszczególnych produktach. Pozwoli to poznać właściwości poszczególnych modeli i wybrać ten, który najbardziej odpowie na Twoje wymagania.