Zaślepki do Gniazdek i Kontaktów - sklep

Zabezpieczenia - Zaślepki do gniazdek Babyono

Zabezpieczenia - Zaślepki do gniazdek

Skuteczna ochrona przed porażeniem prądem-zaślepki do gniazdek

Dziecko w domu to olbrzymia odpowiedzialność zarówno dla rodziców, jak i rodziny, która często służy pomocą w zajmowaniu się maleństwem, gdy rodzice pracują. Często kompletując akcesoria elektryczne w postaci gniazdek i kontaktów w pierwszej kolejności patrzymy na ich stronę wizualną, dobieramy je kolorem do ścian, wystroju pomieszczeń. Kwestia zabezpieczenia przeciw porażeniu prądem do momentu, pojawienia się dzieci schodzi na plan dalszy. Jeśli chcemy, aby nasze dziecko mogło swobodnie poznawać nowe otoczenie, w pełni bezpiecznie bawić się i poruszać po podłodze warto rozważyć zastosowanie zaślepek do gniazdek.

Czym są zaślepki do gniazdek, jakie pełnią funkcje?

Blokady na gniazdka elektryczne, zakładane bezpośrednio na gniazdko elektryczne skutecznie blokują możliwość jakiejkolwiek ingerencji w instalację elektryczną. Jedyną możliwością zdjęcia tej blokady jest zastosowanie specjalnego kluczyka, służącego do wyciągnięcia zatyczki ochronnej na gniazdko. Sama idea działania urządzenia jest banalna, ale korzyści z jego stosowania są nieocenione.

Kupując zatyczki do kontaktów sprawdzonych marek jak, chociażby te oferowane w sklepie internetowym Babyono, masz pewność, że dziecko nie dostanie się do prądu przy pomocy dostępnych mu przedmiotów typu kredki, dziecięce nożyczki czy też narzędzia zabawkowe. Dodatkowo z punktu widzenia użyteczności tego rodzaju zabezpieczeń dziecka przed porażeniem prądem, ważne jest solidne i estetyczne ich wykonanie. Dzięki stonowanemu wyglądowi, uniwersalnym kolorom nie prowokują one dzieci do eksploracji ścian i pasują do każdego wystroju pomieszczenia. Dodatkowo nie musimy się martwić o zastosowane w domu rodzaje gniazdek elektrycznych. Wspominane blokady do kontaktów pasują na każdy typ gniazdka, bez względu na to, czy jest to gniazdko z uziemieniem, czy bez? Z fabrycznymi przesłonami, czy też bez nich?

Dlaczego warto stosować zabezpieczenia na gniazdka elektryczne?

Mały człowiek, kiedy zaczyna raczkować, coraz częściej i chętniej interesuje się najbliższym mu otoczeniem, czyli urządzeniami i sprzętami będącymi w niewielkiej odległości od podłogi, bądź po prostu leżącymi na niej. Naturalnym etapem rozwoju dziecka, jest chęć spenetrowania i dogłębnego, namacalnego poznania budowy gniazdek elektrycznych. Stosując osłony zewnętrzne na gniazdka, potrzebujemy specjalnego kluczyka, aby je wyciągnąć. Przedmiotami przeznaczonymi dla maluchów -o topornych przerysowanych gabarytach, nie jest możliwe ściągnięcie zabezpieczeń przez młodego odkrywcę.

Większe dzieci, w wieku 5-6 lat potrafią prędzej zrozumieć ryzyko, niebezpieczeństwo, jakie czyha na nie podczas prób majstrowania przy gniazdku. Jednak maluchom do 3-4 roku życia ciężko jest sobie wyobrazić zagrożenie, którego nie widać, nie czuć, jest ono wyłącznie w sferze abstrakcji, która u tak młodych ludzi nie jest jeszcze rozwinięta. Wtedy zabezpieczenie fizyczne gniazdek jest jedynym gwarantem ochrony dziecka przed porażeniem prądem.