Zabezpieczenia do Szafek, Mebli, Szuflad - sklep

Zabezpieczenia do szafek i szuflad Babyono

Zabezpieczenia do szafek i szuflad

Zabezpieczenia do szafek w pierwszych latach życia dziecka

Wszelkiego rodzaju szafki, większe lub mniejsze, regały i komody są nieodzownym elementem każdego pomieszczenia we współczesnym mieszkaniu, także w pokoju dziecięcym. Mogą jednak stanowić potencjalne zagrożenie. Zanim dziecko nauczy się chodzić i w pełni koordynować swoje ruchy, czeka je, co jest całkowicie naturalne, wiele potknięć i upadków. Rodzice mogą na szczęście zminimalizować ryzyko urazu wywołanego upadkiem. Zabezpieczenia do szafek oraz do innych elementów pokoju okazują się niezawodną pomocą w dbaniu o bezpieczeństwo najmłodszych.

Bezpieczeństwo dziecka -na co należy zwrócić uwagę?

Elementami, które na pewno wymagają zabezpieczenia przed maluchami, są schody, gniazdka, meble z ostrymi krawędziami i narożnikami. Czasami na wysokości dostępnej dla dziecka są także otwierane szuflady lub szafki, w których trzymamy potencjalnie niebezpieczne przedmioty, np. bardzo małe lub ostre. Wówczas musimy postarać się, aby nasza pociecha nie mogła otworzyć drzwiczek lub rozsunąć szuflady. W pokoju dziecięcym nie powinny się także znajdować rzeczy, które mogą się łatwo przewrócić, takie jak lampy czy kwietniki podłogowe. Nie musimy jednak wpadać w panikę przy urządzaniu tego pomieszczenia. Zabezpieczenia dostępne w naszej ofercie to funkcjonalne rozwiązania, które pomogą rozsądnie zaplanować bezpieczną przestrzeń.

Zabezpieczenia do szafek z uchwytami

Nauka chodzenia to niejedyny czynnik, który może być zagrożeniem dla dziecka w mieszkaniu. Są nim także przedmioty, którymi może zrobić sobie krzywdę podczas aktywnego odkrywania świata. Im dziecko jest starsze, tym większa jest jego świadomość dotycząca takich obiektów. Chronić trzeba więc przede wszystkim najmłodsze pociechy. Do takie ryzykownych artykułów można zaliczyć leki, rzeczy z ostrymi elementami, małe przedmioty, które można połknąć (np. biżuteria i baterie). Nie zawsze mamy na nie miejsce na odpowiedniej wysokości, poza zasięgiem dzieci. Z pomocą przychodzą wówczas zabezpieczenia do szafek. Dostępne w naszym sklepie złączki spinające z regulacją mogą być zamontowanie na każdych drzwiczkach, które posiadają uchwyty.

Niebezpieczne narożniki

Pierwsze kroki małego dziecka są obarczone ryzykiem upadku. Zabezpieczenia do szafek minimalizują urazy w przypadku utraty równowagi. Proponowane przez nas rozwiązanie to nakładki na narożniki o opływowym kształcie. Oprócz swojej naczelnej funkcji ochronnej ich atutem jest brak ingerencji w wystrój wnętrza, ponieważ są transparentne i bezproblemowo wtapiają się w każdy fason i kolor mebla. Dzięki paskom klejącym obecnym w zestawie ich montaż jest prosty i szybki.