Kubki niekapek 360 dla Dzieci - sklep

Kubki do picia Babyono

Kubki do picia

Kubek niekapek

Moment, w których dziecko zaczyna być coraz bardziej samodzielne, jest dla niego i dla rodziców momentem przełomowym. Zadaniem rodziców jest mu tę samodzielność ułatwiać. To normalne, że podczas picia ze szklanki coś może się poplamić, czy pobrudzić, dlatego niezwykle pomocny okazuje się kubek niekapek, którego zadaniem jest minimalizowanie wylewania napojów, a także pomoc w szybszej nauce samodzielnego picia. Kubki przybierają różne formy, a na początek zdecydowanie warto wyposażyć malucha w taki z ustnikiem.

Rodzaje kubków niekapków

Kubki niekapki stworzone zostały po to, aby usamodzielnić dzieci, pomóc im w nauce samodzielnego korzystania z kubków, a także odzwyczaić je od butelki. Dlatego kupując pierwszy kubek, należy pamiętać o tym, by miał on ustnik, najlepiej miękki. Jest ona najbardziej kształtem i materiałem zbliżony do smoczka butelki i dziecku dużo łatwiej będzie przestawić się na inny sposób picia. Z czasem warto zamieniać je na twardsze ustniki, aby w ostateczności zupełnie z nich zrezygnować. Jednym z najpopularniejszych typów kubków jest kubek 360. Jest to innowacyjne rozwiązanie idealne dla ruchliwych i pełnych energii dzieci. Płyn ze środka może być zasysany z każdego miejsca wokół ustnika przy jednoczesnym zabezpieczaniu przed samoczynnym wylewaniem się napoju. Oznacza to, że dziecko może pić jak ze zwykłej szklanki, czy kubka, przy czym nie rozleje jego zawartości oraz nie skaleczy się. Ustnik w kubku 360 wykonany został z bardzo miękkiego tworzywa idealnego dla delikatnych dziecięcych dziąseł. Jest to jednak rozwiązanie dla starszych dzieci. U najmłodszych sprawdzą się kubki z miękkimi, idealnie wyprofilowanymi ustnikami. One także wykonane są z delikatnego i miękkiego silikonu, który jest bezpieczny dla podrażnionych ząbkujących dziąseł. Imitujący pierś mamy i butelki ustnik może służyć także jako gryzak. Kubek niekapek ma także dwa uchwyty, które zapewniają pewne trzymanie w małych, dziecięcych rączkach.

Rozwój i samodzielność z kubkami 360

Niewątpliwą zaletą kubków jest to, że mają zamykane wieczka, dzięki czemu łatwo zabrać je w podróż. Stworzone są z bezpiecznych dla dzieci materiałów, które można myć w zmywarce. Budowa i funkcjonalności kubków sprawiają, że napój z jego wnętrza nie wylewa się, nawet po przechyleniu. Dziecko może swobodnie korzystać z kubka w każdym momencie, nawet podczas spaceru, czy jadąc autem. Takiego poziomu zabezpieczenia przez rozlaniem nie jest w stanie zagwarantować żaden inny kubek czy butelka. Ponadto, co najważniejsze, kubek 360zaprojektowany i stworzony został tak, aby eliminować prawdopodobieństwo zachłyśnięcia, czy połykania powietrza. Pierwsze kubki można podawać dziecku, które skończyło od trzech do sześciu miesięcy. Jest to dobry czas, aby uczyć maluszka przechodzenia od ssania do picia. Dzięki kubeczkom dziecko jest bardziej samodzielne i szybciej, niż dziecko, które nie miało do czynienia z kubkami tego typu, zaczyna pić ze zwykłej szklanki lub kubka.