Gryzaki dla Niemowląt i Dzieci - Babyono

Gryzaki Babyono

Gryzaki

Gryzaki - jakie wybrać dla dziecka?

Kiedy dziecku rosną pierwsze ząbki, zaczyna się trudny czas nie tylko dla malucha, ale również dla jego rodziców. Częste płacze, gorączka i marudzenie są spowodowane bólem, który towarzyszy w tym okresie. Pomimo tego, że są różne sposoby na to, aby załagodzić objawy, warto postawić również na tradycyjny sposób, czyli gryzaki dla niemowląt. Dlaczego to takie ważne? Jaki model sprawdzi się najlepiej?

Pierwsza symptomy, na które powinniśmy być wyczuleni, to rozpoczęcie częstego wkładania paluszków do buzi i opuchnięte dziąsła dziecka. Jeśli zauważymy takie objawy, warto od razu sięgnąć po łagodzące leki i gryzaki dla niemowląt, które znajdują się w naszym asortymencie.

Zalety gryzaków dla niemowląt

Oprócz pomocy w okresie ząbkowania, czyli przyniesienia ulgi i złagodzenia objawów, gryzaki dla dzieci wpływają również pozytywnie na rozwój - angażują zmysł dotyku, smaku i wzroku.

Warto także wspomnieć o poprawie koordynacji ruchowej - to jeden z pierwszych przedmiotów, który wymusza na dziecku utrzymanie go w rączce, celowanie samemu do buzi i przekładanie go. Obecność gryzaka pomaga również w oduczeniu się nawyku brania rąk do buzi, który w późniejszych etapach życia ciężej zlikwidować.

Gryzak dla niemowląt jest zazwyczaj czystszy i bardziej higieniczny od paluszków, które często mają kontakt z brudem i bakteriami. Używając gryzaka, dziecko ma mniejszy kontakt z zarazkami.

Rodzaje gryzaków dla dzieci

Istnieją trzy najpopularniejsze rodzaje gryzaków dla niemowląt. Pierwszy z nich jest wykonany z gumy, a w środku ma specjalny płyn, który można schłodzić w lodówce i w ten sposób przynieść dziecku dodatkową ulgę. Kolejny model zamiast płynu posiada specjalne kanaliki, do których można nalać żel łagodzący z apteki. Natomiast trzecim wariantem są gryzaki dla niemowląt wykonane z drewna klonowego, które jest antybakteryjne i antyalergiczne.

Na co zwrócić uwagę, wybierając gryzak dla niemowląt?

Wybierając gryzaki dla niemowląt, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na ich skład i różnego rodzaju certyfikaty. Pod żadnym pozorem nie mogą one zawierać szkodliwych substancji, ponieważ dziecko będzie miało z nimi bliski kontakt. Produkty z naszej oferty spełniają te wymagania, dlatego cieszą się tak dużą popularnością na rynku. Jeśli chodzi o kształt gryzaka, zwróćmy uwagę na to, aby miał rączkę, za którą dziecko będzie mogło chwytać i utrzymywać go przy buzi.

Nawet jeśli dziecko nie zaczęło jeszcze ząbkować, warto zadbać o zabawki w jego najbliższym otoczeniu, które są wykonane z bezpiecznych i nietoksycznych materiałów. Pamiętajmy, że dzieci lubią wkładać różne rzeczy do buzi i dobrze jest mieć pewność, że nie stanie im się krzywda. W naszej ofercie znajdziesz produkty w wielu rodzajach, cenach, a nawet kolorach i wzorach. Wybierz ten, który odpowie na potrzeby dziecka i pomoże w złagodzeniu bólu związanego z ząbkowaniem. Postaw na bezpieczeństwo i komfort malucha. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą, a w razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu!