Pieluchy tetrowe dla dzieci i niemowląt - Babyono

Pieluchy Tetrowe


Pieluchy tetrowe – muślinowe niezbędny element wyprawki dla dziecka

Kompletowanie wyprawki dla dziecka jest prawdziwym wyzwaniem dla przyszłych rodziców. Zazwyczaj na kilka tygodni przed porodem dokonuje się ostatnich zakupów do szafy niemowlaka warto więc wiedzieć, co należy do niej włożyć. Oprócz kombinezonów i śpioszków, powinny znaleźć się w niej również pieluchy tetrowe , które w ostatnich latach powróciły do łask

Wygoda dla dziecka – pielucha tetrowa / muślinowa

Wiele młodych mam mogło zapomnieć lub w ogóle nie pamiętać o istnieniu pieluch tetrowych. W pewnym momencie traktowano je jak relikt przeszłości i zastąpiono pieluchami jednorazowymi. Teraz jednak tetrowa pielucha powraca do mody w postaci muśliny, a młodzi rodzice coraz chętniej decydują się na jej zakup. Pielucha tetrowa jest produktem naturalnym przewiewnym i zapewniającym dziecku prawdziwą wygodę.

Tetrowa pielucha najczęściej wykonana jest z bawełny materiału bardzo wygodnego, a przede wszystkim przyjaznego dla skóry dziecka. Ma to ogromne znaczenie w odniesieniu do wrażliwej skóry niemowlaka, która jest dużo bardziej podatna na podrażnienia niż skóra dorosłego. Do produkcji pieluch tetrowych używa się bawełny najwyższego gatunku, specjalnie dostosowanej dla dziecka muśliny. Zapewnia to noworodkowi maksymalną wygodę podczas stawiania pierwszych kroków.

Pieluszki tetrowe – rozwiązanie ekonomiczne

Zakup kolejnej paczki drogich pieluch jednorazowych to wydatek nawet kilkudziesięciu złotych. Już po kilku dniach używania trzeba ponownie udać się do sklepu, by zaopatrzyć maluszka w kolejne. W skali miesiąca wydatki na ten cel mogą przekroczyć nawet kilkaset złotych na szczęście istnieje ekonomiczna alternatywa w postaci pieluch tetrowych.

Pieluchy wielokrotnego użycia cieszą się coraz większą popularnością ze względu na swoją ekonomiczność. Raz zakupiona pielucha wysokiej jakości może służyć nawet kilka miesięcy, co generuje sporo oszczędności w portfelu rodziców. Zaoszczędzone pieniądze można wydać znacznie generuje sporo oszczędności w portfelu rodziców. Zaoszczędzone pieniądze można wydać znacznie lepiej lepiej — na przykład na kolejne ubranka dla naszej pociechy.na przykład na kolejne ubranka dla naszej pociechy.

Muślinowa = Tetrowa pieluszka zdrowsza dla dziecka

Wrażliwa skóra niemowląt nie zawsze dobrze znosi ciągły kontakt z pieluchami jednorazowymi. Powoduje to nie tylko dyskomfort w funkcjonowaniu, ale przede wszystkim może powodować podrażnienia i uczulenia. Takiego zjawiska nie zaobserwujemy przy stosowaniu pieluszki tetrowej według lekarzy jest ona duża zdrowsza dla ciała dziecka.

Miękki materiał pozwala skórze swobodnie oddychać, co wpływa bardzo kojąco na zachowanie niemowlaka. Dziecko jest mniej rozdrażnione, a przez to jego sen, który ma ogromne znaczenie dla jego rozwoju, jest spokojniejszy. Jest to szczególnie ważne przy dzieciach bardzo wrażliwych, ponieważ pieluchy tetrowe pozwalają wpływać na poziom ich stresu.

Dlaczego warto kupić pieluchę tetrową?

Materiałowe pieluchy tetrowe to praktyczne rozwiązanie dla rodziców. Taka pielucha jest bardzo korzystna dla zdrowia dziecka, ponieważ stosowana do ich produkcji bawełna jest materiałem przyjaznym dla skóry. Dodatkowo ich stosowanie jest bardziej ekonomiczne od zakupów klasycznych pampersów pieluch tetrowych można używać wiele razy.