Naturalne okrycia kąpielowe Babyono - Babyono

Naturalne okrycia kąpielowe Babyono


Kompletując wyprawkę dla noworodka, nie można zapomnieć o różnego rodzaju okryciach kąpielowych, które sprawdzają się nie tylko w codziennej rutynie higienicznej, ale także podczas wizyt na basenie, plaży czy nad jeziorem. Jakie rodzaje okryć dostaniesz w naszym sklepie? Czy warto zwracać uwagę na skład materiału takich akcesoriów? Jakie modele wybrać dla swojego dziecka? Na wszystkie te pytania odpowiemy w poniższym artykule.

Czym okrycie kąpielowe różni się od ręcznika?

Okrycie kąpielowe dla niemowląt to nic innego jak ręcznik, który posiada specjalną kieszonkę przeznaczoną na główkę dziecka. To absolutny must have po każdej kąpieli, ponieważ nie tylko wchłania wodę, ale także otula i chroni przed nagłą zmianą temperatury. Oczywiście akcesorium tego typu przyda Wam się także na basenie, w parku wodnym, na plaży czy w jakimkolwiek innym miejscu, w którym maluch przebywa w wodzie. Wycieranie dziecka po kąpieli jest niezwykle ważne, ponieważ pozwala na przystosowanie się do temperatury powietrza, a także chroni delikatną skórę pociechy. Istotne jest także, aby zawsze owijać główkę malucha. Właśnie dlatego okrycia kąpielowe są tak przydatne i warto w nie zainwestować, szczególnie że służą one nie tylko noworodkom, ale także starszym dzieciom.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze okrycia do kąpieli?

Okrycia kąpielowe warto wybierać ze względu na dwa aspekty: rozmiar oraz materiał wykonania. Standardowy wymiar to 100×100 cm, który sprawdza się dla większości dzieci, a także służy nawet przez kilkanaście miesięcy. Czasami jednak zdarza się, że noworodek jest bardzo malutki, wtedy warto zaopatrzyć się w okrycie 75×75 cm. Tkanina, z której wykonane zostało akcesorium, jest niezwykle ważna, ponieważ dotyka ona bezpośrednio całego ciała malucha. Należy pamiętać, że skóra noworodków i niemowląt nie jest jeszcze wystarczającego ukształtowana, dlatego też jest znacznie bardziej podatna na podrażnienia niż skóra dorosłych.

Okrycie kąpielowe z bambusa czy frotte?

Materiały, z których stworzono akcesoria do wycierania, mogą być różne. Jedną z opcji są okrycia bambusowe, które wykonane są w 70% właśnie z bambusa oraz w 30% z bawełny. To świetne rozwiązanie na każdą porę roku, ponieważ tkanina ta dostosowuje się do warunków atmosferycznych. Kiedy jest ciepło, przepuszcza powietrze i nie pozwala na przegrzanie się malucha, natomiast gdy jest zimno, przyjemnie otula. Druga opcja to okrycia kąpielowe frotte, wykonane w 100% z bawełny. To dość popularna opcja, ponieważ tkanina ta jest stosowana od wielu, wielu lat, ponieważ świetnie pochłania wilgoć. Warto jednak zwrócić uwagę na to, jakie włókna zostały wykorzystane do stworzenia produktu. W naszym sklepie znajdziesz okrycia frotte wyłącznie najwyższej jakości, dlatego też możesz mieć pewność, że nie podrażnią delikatnej skóry dziecka.