Dlaczego bambus to surowiec to przyjazny dziecku? Poznaj jego właściwości i zastosowanie - Babyono

Dlaczego bambus to surowiec to przyjazny dziecku? Poznaj jego właściwości i zastosowanie


Skóra niemowląt jest bardzo podatna na różnego rodzaju podrażnienia czy przesuszenia. Warto więc wybierać nie tylko kosmetyki, ale także tkaniny, które będą dla niej przyjazne. Wyroby bambusowe są jednymi z tych, które są idealne dla wrażliwej skóry dziecka. Dlaczego?

Właściwości bambusa

Bambus jest wymarzoną tkaniną dla dzieci, gdyż jego struktura jest niezwykle delikatna i łagodna. Nic więc dziwnego, że jest wykorzystywany do produkcji ubranek, kocyków, pieluszek, pościeli czy otulaczy dla maluchów. Jakie są największe zalety tkaniny bambusowej?

  1. Po pierwsze zapewnia ona odpowiednią termoregulację, dlatego nadaje się do stosowania zarówno w chłodne dni, jak i w te gorące. Włókna bambusowe w trakcie letnich spacerów utrzymują dziecięcą skórę w temperaturze około 2 stopnie niżej niż ta na zewnątrz, co jest wspaniałą właściwością podczas trzydziestostopniowych upałów. W zimie natomiast kocyki bambusowe rewelacyjnie grzeją malucha.
  2. Tkanina bambusowa jest też bardzo wytrzymała. Nie przeszkadza jej wielokrotnie pranie i prasowanie (chociaż to często jest zbędne). Co najważniejsze jednak, mimo eksploatacji i częstego umieszczania w prace, pozostaje miękka w dotyku i niezwykle delikatna. To ogromny plus bambusowych kocyków czy otulaczy, do których dzieci mocno się przywiązują.
  3. Ciekawym aspektem jest także fakt, że tkanina bambusowa wykazuje działanie antygrzybiczne i  bakteriobójcze co sprawia, że skóra malucha ma zapewnioną długotrwałą świeżość i zdrowe warunki rozwoju. Dodatkowo nawet po wielu użyciach z kocyków czy pieluch nie wydziela się nieprzyjemny zapach.
  4. Tkanina bambusowa jest bardzo chłonna, dlatego często stosuje się ją przy produkcji pieluch wielorazowych, ręczników czy pościeli. W przeciwieństwie do bawełny potrafi ona wchłonąć trzy razy więcej wilgoci.
  5. Włókna bambusowe pochodzą z plantacji, na których nie stosuje się żadnych sztucznych nawozów ani innej chemii. Nie ma w nich więc pestycydów czy nawozów, które mogłyby zaszkodzić maluchowi podczas używania. To szczególnie ważna informacja.

Produkty bambusowe, które warto mieć


Jakie produkty z bambusa warto mieć w wyprawce dla niemowlaka? Z pewnością przyda się kocyk dzianinowy bambusowy, a nawet kilka jego sztuk, które będzie można na zmianę prać i używać. Okrycia tego typu świetnie sprawdzają się zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, o każdej porze roku, ponieważ dostosowują się do potrzeb malucha. Chłodzą kiedy mają chłodzić i grzeją, gdy temperatury są nieco niższe. Kolejny przydatny gadżet to otulacze bambusowe. Często tego typu produkty stają się nieodłącznymi towarzyszami dzieci. Warto więc zaopatrzyć się w takie, które wykonane są z delikatnej, miękkiej i przede wszystkim wytrzymałej tkaniny. Każdy doświadczony rodzic wie, jak trudne przekonanie dziecka do nowego otulacza, gdy zniszczy się ten ukochany. Dobrze jest również nabyć kilka pieluszek bambusowych (świetnie sprawdzą się np. pieluszki z włókien organicznego bambusa) oraz okrycia kąpielowe bambusowe. Tak jak pisaliśmy wcześniej, tkanina bambusowa ma dużą chłonność, więc to najlepsza opcja, jeśli chodzi o szybkie osuszenie malucha po kąpieli.

Poznaj moc bambusowych akcesoriów i nie martw się o skórę dziecka nigdy więcej!