Jak stworzyć dom bezpieczny dla malucha - polecane sposoby i produkty. - Babyono

Jak stworzyć dom bezpieczny dla malucha – polecane sposoby i produkty.


Lęk o dziecko to uczucie, które towarzyszy rodzicom od dnia narodzin ich ukochanej pociechy. Niestety obawy o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci raczej już nigdy nie mijają, można jednak zrobić wszystko, aby stworzyć jak najbardziej przyjazną przestrzeń do nauki i zabawy, co choć trochę uchroni rodziców od stresu. W tym artykule podpowiadamy, jak stworzyć bezpieczny dom, czyli z jakich zabezpieczeń skorzystać, aby przestrzeń wokół dziecka nie stwarzała zagrożenia wypadku i umożliwiała swobodny, nieograniczony rozwój. Dom powinien być miejscem bezpiecznym, ale pozostawiającym możliwość eksplorowania go i swobodnego rozwoju bez lęku. Tylko jak to zrobić, kiedy w domu mamy raczkującego lub uczącego się chodzić szkraba?

Wróg nr 1 – schody! 

Bardzo ważne jest, czy przestrzeń, po której porusza się dziecko, jest jednopoziomowa czy też składa się z kilku poziomów połączonych niebezpiecznymi schodami. Każdy, kogo dotyczy ta druga opcja, musi koniecznie zaopatrzyć się w bramkę bezpieczeństwa, dzięki której dziecko nie dostanie się na kolejny poziom. Taką bramkę montuje się bardzo łatwo, bez potrzeby wiercenia. Co więcej, po jej demontażu na ścianach czy schodach nie zostaną żadne ślady! Ten praktyczny wynalazek ma kilkustopniowy mechanizm zabezpieczający przed otwarciem bramki przez dziecko, więc nawet przebiegły, mały spryciarz nie da jej rady!

Koniec z „myszkowaniem” po szafkach

Dzieciaki uwielbiają zaglądać do szafek. Często wyjmują ich zawartość, bawią się nią, przestawiają wszystko co możliwe. Oczywiste jest to, że nie chcemy, aby najmłodsi domownicy mieli dostęp do każdej szafy w domu. Poza tym posprzątanie niektórych z nich jest bardzo czasochłonne. Szafki, które mają pozostać poza zasięgiem dziecka, można zabezpieczyć za pomocą blokady magnetycznej. Blokada magnetyczna Babyono to rewolucyjne zabezpieczenie montowane wewnątrz szuflady bądź szafki, dzięki czemu jest niewidoczne dla dziecka. Magnetyczny mechanizm skutecznie blokuje dostęp do zawartości, jednocześnie w prosty sposób umożliwia otwarcie za pomocą specjalnego klucza. Dostępne są również innego rodzaju blokady do szafek i szuflad. Znajdujące się w ofercie sklepu Babyono zabezpieczenia są niezwykle praktyczne i nie wymagają skomplikowanego montażu. W sklepie oferujemy zarówno blokady do mebli z uchwytami, jak i do szaf z drzwiami przesuwnymi.

Żaden narożnik nam nie straszny!

Gdy zabawa trwa w najlepsze, nie warto tracić czasu i martwić się o niebezpieczne kanty i narożniki. Warto zainwestować w praktyczne zabezpieczenia narożników w formie nakładki na narożniki szafek i stołów. Nakładki narożne mocowane są do mebli na mocnym kleju. W sprzedaży znajdują się różne warianty kolorystyczne, a także przezroczyste nakładki silikonowe.

Zabezpieczenia drzwi

Kto z nas choć raz w życiu nie przytrzasnął sobie palców dłoni drzwiami? To samo może spotkać małe, drobne paluszki naszego dziecka, sprawiając mu duży ból. Aby tego uniknąć, najlepiej jest założyć specjalne zabezpieczenia drzwi, które uniemożliwiają ich całkowite zamknięcie. Blokada nie niszczy drzwi, nie wymaga wiercenia czy przyklejania i jednocześnie jest bardzo łatwa w demontażu. Zabezpieczenia Babyono mają dodatkowo fantazyjne kolory i kształty.

Prąd pod kontrolą

Kolejny przydatny gadżet, który ochroni przed włożeniem paluszków lub innych przedmiotów do kontaktu. Zaślepki do gniazdek i kontaktów montuje się w bardzo prosty sposób i równie prosto się je ściąga.

Niebezpieczne substancje pod ścisłym nadzorem

Kiedy nasze mieszkanie lub dom zostaną już pozbawione wszelkich krawędzi, a schody solidnie zabezpieczone, należy również pamiętać o reorganizacji łazienki i schowków, w których swoje miejsce ma chemia gospodarcza. Dziecko absolutnie nie może mieć dostępu do proszków do prania, płynów do płukania, kapsułek do zmywarki czy środków do przepychania rur. Wszystkie tego typu specyfiki bezwzględnie należy trzymać w zamykanej szafce lub na najwyższej półce. Ich skład jest bardzo niebezpieczny dla organizmu człowieka, a niestety często są one interesujące dla dzieciaków, gdyż mają ciekawe kolory i z pozoru nie wyglądają jak coś zagrażające życiu.

Zadbajmy o bezpieczeństwo naszych dzieci, zapobiegając niebezpiecznym sytuacjom z pomocą użytecznych akcesoriów dostępnych w sklepie Babyono.